Co je to?
Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Co je to Osobnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Osobnost

Osobnost představuje konkrétní, pro každého člověka jedinečnou skupinu znaků charakterizující osobu z hlediska biologických vlastností, psychologických vlastností a sociálních vlastností.
Osobnost se vytváří v průběhu celého života na základě vzájemného kontaktu s okolím a lidmi. Na osobnost člověka tak má dopad celá řada činitelů a životních situací, kterými si osoba v danou dobu projde. v každém životním období má na formování osobnosti vliv určitá, pro aktuální dobu specifická skupina podmětů.

Význam slova, termín, co je to Osobnost? Definice odborného termínu, slova Osobnost. Co znamená pojem Osobnost z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Osobnost se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, slovník, informace, Psychologie, termín, heslo, přesný výraz, co to je, formulace, význam slova, přesný význam, co znamená, popis, synonymum, definice, význam pojmu

Ve Wikipedii se o heslu Osobnost dozvíte následující

Osobnost je soustava vlastností, charakterizujících celistvou individualitu konkrétního člověka, zaměřeného na realizaci životních cílů a rozvinutí svých možností ve společnosti. Tvoří ji individuální spojení biologických, psychologických a sociálních aspektů každého jedince. Utváří se ve vztazích k sobě, ke druhým, vůči prostředí a společnosti a projevuje se vždy jako celek.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Osobnost? resp. jaký je přesný význam slova Osobnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osobnost, odpověď na dotaz co je to Osobnost?. Víte např. kdo to je Baron? Znáte a víte kdo je Ajťák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.