Co je to?
Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Co je to Osamělost? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Osamělost?

Osamělost je citová reakce. Jedná se o nepříjemný pocit způsobený nedostatkem společnosti jiných lidí nebo dokonce úplným odloučením. Osamělost způsobuje úzkost, protože postižený jedinec postrádá možnost komunikace s ostatními a chybí mu obvyklé mezilidské vztahy. Narůstá zvláště tehdy, je-li jasné, že ani v budoucnu nedojde ke změně.
Někteří lidé se cítí osaměle i ve společnosti jiných lidí. Tyto pocity vznikají z nejrůznějších příčin – sociálních, citových, fyzických a dalších.

Význam slova, termín, co je to Osamělost? Výraz, termín, definice slova Osamělost. Co znamená odborný pojem Osamělost z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Osamělost sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Osamělost patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: popis, přesný význam, přesný výraz, co znamená, Psychologie, slovo, formulace, vysvětlení, pojem, Psychologie, termín, význam pojmu, informace, co to je, Osamělost, Osamělost

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Osamělost? resp. co znamená Osamělost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osamělost, odpověď na dotaz co je to Osamělost?. Víte např. kdo to je Jiří Paroubek? Znáte a víte kdo je Jana Lorencová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Osamělost hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.