Co je to?
Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je to Obsese? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Obsese?

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.

Význam slova, termín, co je to Obsese? Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Obsese) můžete sdílet s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Obsese patří do sekce Psychologie

Co znamená pojem Obsese? Definice slova, termínu z Wikipedie

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: slovník, definice, slovo, Psychologie, informace, popis, wiki, termín, popis, význam slova, přesný výraz, co to je, vysvětlení, význam, heslo

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Obsese? resp. jaká je definice slova Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Fantomas? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Obsese i v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?