Co je to?
Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Co je to Obsese? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Obsese

Obsese znamená česky posedlost a v psychologii se tak označují vtíravé myšlenky nebo nutkání k určitému jednání. Příslušná nemoc se jmenuje obsedantně-kompulzivní porucha. Jako příklad může posloužit např. přehnaná hygiena. Postižený si sice uvědomuje nesmyslnost svého jednání, ale nedokáže se ubránit nepříjemným pocitům či myšlenkám, které zmizí teprve tehdy, když vykoná právě tu činnost, jíž by se rád ubránil.

Význam slova, termín, co je to Obsese? Definice výrazu, termínu Obsese. Co znamená odborný pojem Obsese z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Obsese můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Obsese se nachází v kategorii Psychologie

Co znamená pojem Obsese? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Obsese (z lat. ob-sessio, posedlost) je v psychologii označení pro vtíravé (obsedantní) myšlenky, nápady, nebo nutkání k jednání. Může se objevit po celé řadě "spouštěcích podnětů", např: při podání ruky s cizí osobou, po zamčení bytu apod. Obsedantní pocity (např. hudební obsese, kdy se stále vtírá určitá melodie) se projevují náhle a nezávisle na vůli postiženého, který se jim často nedokáže bránit.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, přesný výraz, termín, slovo, heslo, pojem, co to je, přesný význam, synonymum, definice, co znamená, vysvětlení, význam pojmu, wiki, Obsese

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Obsese? resp. co to je Obsese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Obsese, odpověď na dotaz co je to Obsese?. Víte např. kdo to je Mojžíš? Znáte a víte kdo je Fantomas? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Obsese i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?