Co je to?
Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Co to je Motivace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Motivace

Někoho motivovat znamená přimět ho, aby něco udělal, a to tak, aby byl pro danou věc nadšený a měl zájem ji vykonat. Motivace je soubor faktorů, a to jako vnitřních, tak vnějších, které usměrňují chování člověka za účelem dosažení určitého cíle. Dosažený cíl přináší radost a pocit uspokojení. Základní motivy jsou ty, které vycházejí z přirozených biologických a sociálních potřeb. Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch při studiu i v zaměstnání. Zaměstnavatelé mnohdy investují nemalé částky do různých programů, které by měly zaměstnance více motivovat. Paradoxně, někdy různé teambuildingy fungují přesně naopak.

Význam slova, termín, co je to Motivace? Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Motivace můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Motivace je v sekci Psychologie

Klíčová slova: wiki, Motivace, význam, přesný význam, synonymum, význam pojmu, co znamená, Psychologie, vysvětlení, slovník, informace, Motivace, co to je, Psychologie, význam slova, definice

Co označuje termín Motivace? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Motivace? resp. jaká je definice termínu Motivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motivace, odpověď na dotaz co je to Motivace?. Víte např. kdo to je Notorik? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Motivace i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.