Co je to?
Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Co to je Motivace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Motivace

Někoho motivovat znamená přimět ho, aby něco udělal, a to tak, aby byl pro danou věc nadšený a měl zájem ji vykonat. Motivace je soubor faktorů, a to jako vnitřních, tak vnějších, které usměrňují chování člověka za účelem dosažení určitého cíle. Dosažený cíl přináší radost a pocit uspokojení. Základní motivy jsou ty, které vycházejí z přirozených biologických a sociálních potřeb. Motivace je klíčovým faktorem pro úspěch při studiu i v zaměstnání. Zaměstnavatelé mnohdy investují nemalé částky do různých programů, které by měly zaměstnance více motivovat. Paradoxně, někdy různé teambuildingy fungují přesně naopak.

Význam slova, termín, co je to Motivace? Definice výrazu Motivace. Co znamená odborný pojem Motivace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Motivace se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: význam slova, Motivace, synonymum, popis, termín, pojem, co to je, slovník, vysvětlení, definice, heslo, význam pojmu, slovo, informace, přesný význam, wiki

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Motivace dozvíte následující

Motivace je vnitřní nebo vnější faktor nebo soubor faktorů vedoucí k energetizaci organismu. Motivace usměrňuje naše chování a jednání pro dosažení určitého cíle. Vyjadřuje souhrn všech skutečností – radost, zvídavost, pozitivní pocity, radostné očekávání, které podporují nebo tlumí jedince, aby něco konal nebo nekonal.

Vyše uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Motivace? resp. co znamená výraz Motivace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Motivace, odpověď na dotaz co je to Motivace?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.