Co je to?
Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholik? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Melancholik

Jeden ze čtyř základních temperamentů je i melancholik. Jedná se o labilního introverta. Podle Hippokratových názorů tento temperament ovlivňuje tělní tekutina černá žluč. Charakteristické rysy pro melancholik jsou tichost, přecitlivělost, pesimismus, rezervovanost a nespolečenskost. Navenek je v názorech a reakcích umírněný, nicméně uvnitř všechno značně prožívá. K situacím se často vrací.

Význam slova, termín, co je to Melancholik? Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Melancholik) můžete sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Melancholik patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: pojem, význam, popis, Melancholik, termín, definice, Melancholik, přesný význam, význam pojmu, wiki, slovo, co to je, synonymum, vysvětlení, heslo, Psychologie

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Melancholik? resp. jaký je přesný význam slova Melancholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholik, odpověď na dotaz co je to Melancholik?. Víte např. kdo to je Ridley Scott? Znáte a víte kdo je Angiolog? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.