Co je to?
Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholik? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Melancholik

Jeden ze čtyř základních temperamentů je i melancholik. Jedná se o labilního introverta. Podle Hippokratových názorů tento temperament ovlivňuje tělní tekutina černá žluč. Charakteristické rysy pro melancholik jsou tichost, přecitlivělost, pesimismus, rezervovanost a nespolečenskost. Navenek je v názorech a reakcích umírněný, nicméně uvnitř všechno značně prožívá. K situacím se často vrací.

Význam slova, termín, co je to Melancholik? Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Melancholik sdílejte s kolegy prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Melancholik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, Melancholik, význam pojmu, vysvětlení, popis, význam, informace, slovo, význam slova, synonymum, co to je, heslo, slovník, Psychologie, pojem, termín

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Melancholik? resp. co se přesně ukrývá za slovem Melancholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholik, odpověď na dotaz co je to Melancholik?. Víte např. kdo to je Světlana Nálepková? Znáte a víte kdo je Angiolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.