Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Co to je Lucidní snění? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lucidní snění

V psychologii se používá pojem lucidní snění pro stav, kdy spící člověk zjistí, že sní a díky tomu získá možnost si sen upravit podle sebe. Jinak se též označuje jako bdělý nebo vědomý spánek.
První zmínky o lucidním snění nalezneme již ve starověku. Objevíme ho třeba u řeckého myslitele Aristotela. V poslední době se lucidním sněním zabývají i seriózní vědecké výzkumy. Lucidní snění se dá za pomoci různých technik natrénovat.

Význam slova, termín, co je to Lucidní snění? Odborný termín, výraz, slovo Lucidní snění. Co znamená pojem Lucidní snění z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Lucidní snění) můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Lucidní snění patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: termín, význam, formulace, heslo, synonymum, Lucidní snění, co to je, Lucidní snění, přesný význam, co znamená, přesný výraz, vysvětlení, pojem, Psychologie, význam pojmu, slovo

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lucidní snění? resp. jaký je význam slova Lucidní snění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lucidní snění, odpověď na dotaz co je to Lucidní snění?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Homosexuál? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Lucidní snění hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.