Co je to?
Definice výrazu, termínu Katarze. Co znamená odborný pojem Katarze z kategorie Psychologie?

Co je to Katarze? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Katarze

Slovo katarze se používá ve dvou oborech - umění a psychologii. Označení pochází z řečtiny a značí vnitřní očištění člověka, jež následuje po dramatickém zážitku ohrožení nebo zla. Nejprve se slovo používalo v lékařství pro očištění těla.
V umění se slovo vyskytuje od dob Platóna a Aristotela. Katarze se často stává jednou z posledních fází divadelních her nebo epického filmu. Ve většině případů nastává po vyvrcholení děje a u protagonisty očišťuje jeho vnitřní nebo vnější konflikt a demonstruje změnu.
V psychologii se katarzí zabýval významný vědec a rodák z Příboru Sigmund Freud.

Význam slova, termín, co je to Katarze? Definice výrazu, termínu Katarze. Co znamená odborný pojem Katarze z kategorie Psychologie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Katarze je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Katarze, význam slova, přesný význam, formulace, slovník, heslo, Psychologie, pojem, popis, wiki, synonymum, informace, co to je, Psychologie, význam, Katarze

Co znamená pojem Katarze? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Katarze (psáno i katarse, zastarale katharse, z řeckého katharsis, očištění) je vnitřní očista člověka, která následuje po dramatickém zážitku ohrožení nebo zla. Slovo se užívá jednak v souvislosti s účinkem uměleckého díla, jednak v psychoterapii (abreakce).

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Katarze? resp. co se přesně ukrývá za slovem Katarze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Katarze, odpověď na dotaz co je to Katarze?. Víte např. kdo to je Adele? Znáte a víte kdo je Samoplátce? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.