Co je to?
Definice výrazu, termínu Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Co je to Iluze? Význam slova

Co znamená termín Iluze? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Iluze je označení pro chybný smyslový vjem, přelud, vidinu, sen. Základem je vždy nějaká skutečná věc či událost, které však naše smysly chybně vyhodnotí. Člověk tak získá iluzi, klamnou naději nebo nějaké očekávání.
Iluze se dělí na objektivní, které zažívá většina lidí, nebo subjektivní, které prožívá určitý jedinec. Záleží také na tom, který smysl vnímá a jeho vjem je pak zkreslen. Může jít i o působení silných emocí.

Význam slova, termín, co je to Iluze? Definice výrazu, termínu Iluze. Co znamená odborný pojem Iluze z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Iluze) můžete sdílet s kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Iluze patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, Psychologie, význam slova, heslo, Iluze, wiki, slovo, definice, pojem, přesný výraz, synonymum, Iluze, přesný význam, význam, formulace, slovník

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Iluze? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Iluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Iluze, odpověď na dotaz co je to Iluze?. Víte např. kdo to je Vývojář? Znáte a víte kdo je Marian Jurečka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Iluze hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?