Co je to?
Definice výrazu, termínu Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Co je to Hněv? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hněv?

Hněv je silný citový projev, který vzniká jako reakce na nějakou překážku, která brání dosažení vytčeného cíle nebo výsledku nějaké snahy. Tento cit měl v dávných dobách sloužit jako příprava na nějaký útok. Hněv trvá jen krátce, může se však rozvinout do dlouhodobého nepřátelství. Většinou je násilnou reakcí, proto ho podvědomí tlumí dalšími citovými projevy.
Při velké intenzitě dochází i k násilným projevům, častěji se vyskytuje urážení a vyhrožování. I když je hněv odůvodněný, bývají jeho projevy přehnané a mohou nenávratně poškodit mezilidské vztahy.

Význam slova, termín, co je to Hněv? Definice výrazu, termínu Hněv. Co znamená odborný pojem Hněv z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Hněv s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Hněv se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, heslo, termín, Hněv, přesný význam, definice, Psychologie, synonymum, co znamená, slovník, Hněv, co to je, význam pojmu, Psychologie, popis

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Hněv? resp. co znamená slovo Hněv? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hněv, odpověď na dotaz co je to Hněv?. Víte např. kdo to je Luterán? Znáte a víte kdo je Adam Černý? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.