Co je to?
Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Co je to Emoční inteligence? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Emoční inteligence

Emoční inteligence může být definována jako složka intelektu ukazující, nakolik má kdo schopnost empatie, tedy vcítění se do pocitů jiných osob. Lidé s vysokou emoční inteligencí by měli být schopni dokonale rozpoznávat a zvládat své vlastní pocity, umět dobře porozumět a pochopit pocity druhých lidí a měli by být díky tomu obratní v navazování a udržování mezilidských vztahů. Emoční inteligence je však pojem někdy zpochybňovaný vzhledem k určité nejednoznačnosti obsahu a obtížnosti ho nějak objektivně změřit.

Význam slova, termín, co je to Emoční inteligence? Výraz, termín, definice slova Emoční inteligence. Co znamená odborný pojem Emoční inteligence z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Emoční inteligence? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Emoční inteligence je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, význam slova, slovník, pojem, definice, heslo, význam pojmu, formulace, Emoční inteligence, slovo, co znamená, vysvětlení, informace, přesný význam, Emoční inteligence, termín

Wikipedie píše o slovu Emoční inteligence?

Pojem emoční inteligence uvedli poprvé v roce 1990 P. Salovey a J. D. Mayer, rozšířil jej Daniel Goleman. Lze ji chápat jako schopnost zvládání svých emocí a umění vcítit se do emocí ostatních jedinců. Tento konstrukt je používán zejména v oborech blízkých psychologii, jako je personalistika či management, které používají například i „emoční kvocient“ jako číselný ukazatel hodnotící schopnost zacházet s vlastními emocemi a také schopnost spolupráce se svým sociálním okolím.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Emoční inteligence? resp. co se skrývá pod slovem Emoční inteligence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Emoční inteligence, odpověď na dotaz co je to Emoční inteligence?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Bastard? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.