Co je to?
Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Egocentrismus

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.

Význam slova, termín, co je to Egocentrismus? Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Egocentrismus s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Egocentrismus je v kategorii Psychologie

Co znamená pojem Egocentrismus? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Klíčová slova: popis, vysvětlení, heslo, popis, co to je, význam, význam pojmu, formulace, slovo, Egocentrismus, wiki, synonymum, pojem

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Egocentrismus? resp. co je to Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Apoštol? Znáte a víte kdo je Profesor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Egocentrismus hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.