Co je to?
Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Co je to Egocentrismus? Význam slova

Co znamená termín Egocentrismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Egocentrismus znamená zaměření člověka výhradně na jeho vlastní ego ("já"), a to v takové míře, kterou lze označit jako přehnanou a neadekvátní. Egocentrik se stará výhradně o svoje zájmy a cíle, není empatický, ve vztahu k ostatním lidem je povrchní, není schopen navazovat hlubší vztahy. O ostatní se nezajímá, ve společnosti bývá dost neoblíbený.

Význam slova, termín, co je to Egocentrismus? Definice výrazu, termínu Egocentrismus. Co znamená odborný pojem Egocentrismus z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text (Egocentrismus) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Egocentrismus patří do sekce Psychologie

Co znamená pojem Egocentrismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Egocentrismus (z lat. doslova sebestřednost) v centru zájmu toho egocentrického člověka je jenom jeho vlastní ego (odtud pak název tohoto slova –centrum ega). V praxi se egocentrismus projevuje tak, že dotyčný člověk buď zčásti nebo zcela opomíjí jiné dění, problémy ostatních, nevnímá své okolí apod. Vyhrocená forma egocentrismu je nazývána jako egoismus, jenž mívá často podobu prostého sobectví (antonymum k altruismu).

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: slovník, přesný význam, význam slova, popis, informace, Egocentrismus, popis, co to je, termín, pojem, synonymum, Psychologie, definice, co znamená, přesný výraz

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice slova Egocentrismus? resp. co znamená Egocentrismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Egocentrismus, odpověď na dotaz co je to Egocentrismus?. Víte např. kdo to je Apoštol? Znáte a víte kdo je Profesor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.