Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Dyspraxie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Dyspraxie

Dyspraxie je jednou z forem specifických poruch učení. Pojem původem z řečtiny označuje snížení pohybových schopností. Vývojová porucha postihuje motorické funkce, zasažena je schopnost plánovat a organizovat pohyby.
Dyspraxie je známa již od počátku 20. století, původně byla považována za nešikovnost, která je vrozená. Postižený, většinou dítě, nedokáže sladit pohyb úměrně svému věku. Opožděná je hrubá motorika, velké problémy jsou i s jemnou motorikou.

Význam slova, termín, co je to Dyspraxie? Výraz, termín, definice slova Dyspraxie. Co znamená odborný pojem Dyspraxie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Dyspraxie můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Dyspraxie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, heslo, význam, slovník, Dyspraxie, přesný význam, přesný výraz, Dyspraxie, definice, význam pojmu, význam slova, informace, wiki, slovo, pojem, popis

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dyspraxie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Dyspraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dyspraxie, odpověď na dotaz co je to Dyspraxie?. Víte např. kdo to je Filantrop? Znáte a víte kdo je Tonda Blaník? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.