Co je to?
Výraz, termín, definice slova Deprese. Co znamená odborný pojem Deprese z kategorie Psychologie?

Co je to Deprese? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Deprese?

Deprese je dlouhodobý chorobný stav. Vzniká i bez viditelné příčiny. Jedná se o vážný stav, který je potřeba léčit, i když člověk s depresí potřebu léčby nemá. Deprese působí negativně jak na fyzickou tak psychickou stránku člověka. Člověk trpí pocity smutku, únavy, poklesne mu sebevědomí, má pocit beznaděje, narušený spánek a bolesti.
K depresím většinou dochází po nějaké velmi nepříjemné události nebo při ztrátě někoho blízkého. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, vede k vážnému onemocnění. Člověk s depresí může podlehnout alkoholismu, drogám a může mít sebevražedné sklony.

Význam slova, termín, co je to Deprese? Výraz, termín, definice slova Deprese. Co znamená odborný pojem Deprese z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Deprese s kolegy na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Deprese patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: popis, vysvětlení, Deprese, význam pojmu, Deprese, Psychologie, slovník, termín, formulace, význam, co znamená, informace, definice, heslo, význam slova, pojem

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Deprese? resp. co přesně označuje termín Deprese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Deprese, odpověď na dotaz co je to Deprese?. Víte např. kdo to je Jakub Voráček? Znáte a víte kdo je Iluminát? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.