Co je to?
Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Co je to Averze? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Averze?

Averze znamená silnou nechuť až odpor vůči něčemu, případně vůči někomu (antipatie).

Význam slova, termín, co je to Averze? Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Averze se známými na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Averze se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: Averze, Psychologie, Psychologie, slovo, pojem, přesný výraz, význam, termín, synonymum, informace, vysvětlení, formulace, popis, přesný význam, heslo, co to je

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Averze?

Averze nebo též nechuť, nelibost, nevůle; (zejména pokud je silná) odpor, (pokud je silná) ošklivost, (zejména v sociálních vztazích; opak sympatie) antipatie je pocit záporného postoje nebo náchylnost k takovému pocitu, zpravidla s touhou vyhnout se objektu vyvolávajícímu tento pocit. Averze může být vůči některým osobám, věcem, činnostem, situacím, vzpomínkám a podobně a může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém.

Text definice pojmu byla převzat z projektu Wikipedia.cz

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Averze? resp. jaký je význam pojmu Averze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Averze, odpověď na dotaz co je to Averze?. Víte např. kdo to je Avicenna? Znáte a víte kdo je Sedlák? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Averze i v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.