Co je to?
Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Co je to Averze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Averze?

Averze znamená silnou nechuť až odpor vůči něčemu, případně vůči někomu (antipatie).

Význam slova, termín, co je to Averze? Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Averze s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Averze patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: popis, co to je, co znamená, slovo, vysvětlení, přesný výraz, synonymum, Psychologie, přesný význam, Averze, definice, význam, formulace, pojem, informace, wiki

Co znamená pojem Averze? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Averze nebo též nechuť, nelibost, nevůle; (zejména pokud je silná) odpor, (pokud je silná) ošklivost, (zejména v sociálních vztazích; opak sympatie) antipatie je pocit záporného postoje nebo náchylnost k takovému pocitu, zpravidla s touhou vyhnout se objektu vyvolávajícímu tento pocit. Averze může být vůči některým osobám, věcem, činnostem, situacím, vzpomínkám a podobně a může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém.

Text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Averze? resp. jaká je definice termínu Averze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Averze, odpověď na dotaz co je to Averze?. Víte např. kdo to je Dana Zátopková? Znáte a víte kdo je Sedlák? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.