Co je to?
Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Co je to Averze? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Averze?

Averze znamená silnou nechuť až odpor vůči něčemu, případně vůči někomu (antipatie).

Význam slova, termín, co je to Averze? Výraz, termín, definice slova Averze. Co znamená odborný pojem Averze z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Averze? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Averze se nachází v kategorii Psychologie

Co znamená pojem Averze? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Averze nebo též nechuť, nelibost, nevůle; (zejména pokud je silná) odpor, (pokud je silná) ošklivost, (zejména v sociálních vztazích; opak sympatie) antipatie je pocit záporného postoje nebo náchylnost k takovému pocitu, zpravidla s touhou vyhnout se objektu vyvolávajícímu tento pocit. Averze může být vůči některým osobám, věcem, činnostem, situacím, vzpomínkám a podobně a může být na základě fyziologickém, mravním nebo psychickém.

Popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde

Klíčová slova: heslo, termín, význam slova, přesný význam, Psychologie, Psychologie, pojem, význam pojmu, synonymum, co znamená, co to je, přesný výraz, význam, slovo, vysvětlení

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Averze? resp. jaká je definice slova Averze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Averze, odpověď na dotaz co je to Averze?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Mnich? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Averze hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.