Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Co to je Astenik? Význam slova

Co znamená termín Astenik? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Astenik je typ člověka, který má štíhlou postavu, dlouhé končetiny, úzký a delší hrudník, slabou podkožní tukovou vrstvu a tenkou kůži. Kostra astenika je jemná, svalstvo jen slabě vyvinuté. Astenik má i výrazné psychické vlastnosti – bývá uzavřený, těžko se přizpůsobuje, je idealistický a často bývá ohrožen onemocněním schizofrenií – může mít halucinace nebo bludné představy a někdy u něj dochází i k rozpadu osobnosti.

Význam slova, termín, co je to Astenik? Odborný termín, výraz, slovo Astenik. Co znamená pojem Astenik z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Astenik) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Astenik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: informace, slovo, formulace, termín, Astenik, přesný význam, heslo, přesný výraz, co znamená, wiki, definice, Psychologie, co to je, vysvětlení, popis

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Astenik? resp. jaká je definice termínu Astenik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Astenik, odpověď na dotaz co je to Astenik?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Rodinný příslušník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?