Co je to?
Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co to je Asociace? Význam slova

Co znamená termín Asociace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.

Význam slova, termín, co je to Asociace? Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Asociace) můžete sdílet s blízkými na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Asociace patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: pojem, co znamená, informace, slovo, co to je, význam pojmu, význam slova, slovník, popis, definice, přesný výraz, Psychologie, přesný význam, synonymum, Psychologie, Asociace

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Asociace?

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Uvedené vysvětlení pojmu bylo převzato z webu Wikipedia.cz

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Asociace? resp. co to je Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Spejbl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asociace v jiné sekci než Psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.