Co je to?
Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co to je Asociace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.

Význam slova, termín, co je to Asociace? Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Asociace s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Asociace se nachází v sekci Psychologie

Co znamená pojem Asociace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: heslo, Asociace, přesný význam, slovník, Psychologie, co to je, význam slova, informace, wiki, význam, popis, popis, synonymum, slovo, co znamená

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice slova Asociace? resp. co znamená Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Reverend? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asociace v jiné sekci než Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.