Co je to?
Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Co to je Asociace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Asociace?

Asociace v psychologii znamená, jednoduše řečeno, představu vyvolanou nějakým aktuálním vjemem v souvislosti s dřívějšími zážitky a zkušenostmi člověka.

Význam slova, termín, co je to Asociace? Definice výrazu Asociace. Co znamená odborný pojem Asociace z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Asociace) můžete sdílet s blízkými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Asociace patří do sekce Psychologie

Co znamená pojem Asociace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Asociace je v psychologii termín označující spojení mezi koncepčními subjekty nebo duševními stavy, které vyplývají z podobnosti mezi těmito duševními stavy nebo jejich blízkosti v prostoru nebo času. Představa asociace, jako interakce mezi skutečně přijatými vjemy a vlastními představami a souvisejícími pocity, pochází od Platóna a Aristotela. Na jejichž dílo navázali filozofové jako John Locke, David Hume, David Hartley, James Mill, John Stuart Mill, a Alexander Bain. Asociace má své místo v moderní psychologii v takových oblastech, jako jsou reflexy a modely neuronových sítí paměti.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Klíčová slova: vysvětlení, termín, heslo, popis, informace, synonymum, wiki, popis, význam pojmu, Psychologie, význam slova, co to je, co znamená, význam, Asociace

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Asociace? resp. jaký je přesný význam slova Asociace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asociace, odpověď na dotaz co je to Asociace?. Víte např. kdo to je Profesor? Znáte a víte kdo je Reverend? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Asociace v jiné sekci než Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.