Co je to?
Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Co je to Asertivita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Asertivita

Asertivita je typ komunikační schopnosti. Člověk, který se chová asertivně, si váží jak sám sebe, tak druhých. Umí projevit to, jak se cítí a co si přeje, ale současně se vžívá do pocitů ostatních. Hněv má pod kontrolou a nenechá se sebou manipulovat.
Asertivní chování zajišťuje respekt a jednání takového člověka bývají úspěšná. Asertivita umožňuje jak nalezení kompromisu, tak setrvání na vlastním požadavku. Asertivitě je možno se naučit.

Význam slova, termín, co je to Asertivita? Definice výrazu, termínu Asertivita. Co znamená odborný pojem Asertivita z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Asertivita) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Asertivita patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: význam, vysvětlení, popis, Asertivita, pojem, wiki, přesný význam, Psychologie, význam slova, Asertivita, co znamená, informace, slovník, slovo, formulace, význam pojmu

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Asertivita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Asertivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asertivita, odpověď na dotaz co je to Asertivita?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Autista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Asertivita hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.