Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Co je to Apraxie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Apraxie

Apraxie je lékařský termín, který označuje ztrátu schopnosti vykonávat běžné životní úkony, každodenní činnosti, stereotypy. Apraxii způsobuje porucha funkcí mozkové kúry, zvláště laloku temenního. Jiné schopnosti – motorika, intelekt i senzorické funkce porušeny nebývají.
Apraxie má více druhů, podle toho, o který druh se jedná, je volena vhodná terapie. Může to být ergoterapie, fyzikální terapie, u řečové apraxie pomáhá logoped a práce se speciálním zrcadlem.

Význam slova, termín, co je to Apraxie? Výraz, termín, definice slova Apraxie. Co znamená odborný pojem Apraxie z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Apraxie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Apraxie se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovník, popis, definice, přesný význam, termín, informace, význam, pojem, co to je, vysvětlení, význam slova, co znamená, přesný výraz, wiki, význam pojmu

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Apraxie? resp. co to je Apraxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apraxie, odpověď na dotaz co je to Apraxie?. Víte např. kdo to je Prokurista? Znáte a víte kdo je Synovec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Apraxie i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, čím se vyznačuje cynik, despota nebo egoista? Toto a mnohem víc se dozvíte z webu zde