Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Alexie

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.

Význam slova, termín, co je to Alexie? Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Alexie s vašimi přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Termín Alexie se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: informace, definice, co znamená, Psychologie, význam pojmu, Alexie, co to je, heslo, význam, popis, význam slova, slovo, přesný význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Alexie? resp. jaká je definice slova Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?