Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Alexie

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.


Co je to Alexie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Alexie s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alexie je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, popis, pojem, Psychologie, přesný výraz, heslo, termín, vysvětlení, význam, význam slova, odborné názvosloví, definice, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, slovník, formulace, co je to Alexie?


Pojem Alexie je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít výraz Alexie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Alexie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alexie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Alexie na Youtube

Hledat heslo Alexie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Alexie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Alexie? resp. co znamená slovo Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Ornitolog? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?