Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Co je to Alexie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alexie?

Alexie bývá označována jako speciální forma zrakové agnozie, ztráty schopnosti rozpoznávat osoby, předměty, tvary a jiné smyslové jevy. Narušena je také jejich interpretace, i když smyslové orgány fungují. Alexie je neschopnost číst a porozumět napsanému textu.
Ne vždy ji lze snadno rozeznat, při čtení nahlas není dlouho nic znát, potíže jsou zvláště při čtení s porozuměním. Příčiny mohou být například neurologické poruchy, poranění mozku, demence nebo cévní mozkové příhody.

Význam slova, termín, co je to Alexie? Odborný výraz, definice slova Alexie. Co znamená pojem Alexie z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Alexie? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Alexie je v sekci Psychologie

Klíčová slova: definice, význam, popis, slovo, wiki, synonymum, heslo, pojem, přesný význam, formulace, co znamená, slovník, Psychologie, termín, význam slova

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Alexie? resp. jaký je význam slova Alexie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alexie, odpověď na dotaz co je to Alexie?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Fyzická osoba? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Alexie i v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?