Co je to?
Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Co je to Zemská kůra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zemská kůra

Zemská kůra je pojmenování pro povrchovou část planety. Tato svrchní vrstva se skládá z ztuhlých hornin. Označuje se také zkratkou SIAL. Měla vzniknout před více než 4,6 miliardami let. Zemskou kůru tvoří především žula a čedič. Má různou sílu, pohybuje se od 5 do 70 km. Nejslabší vrstva se nachází pod dny oceánů, protože zde není žulová vrstva, nejsilnější část se vyskytuje pod pohořími kontinentů.
Obsahuje také minerály jako křemen, slídy nebo živce, a sloučeniny hliníku, vápníku, sodíku, křemíku, draslíku a dalších. Obsahuje také plyny a vodu. Hustota zemské kůry je v průměru 2.85 g na cm krychlový.

Význam slova, termín, co je to Zemská kůra? Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Zemská kůra) můžete sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Zemská kůra patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: vysvětlení, Zemská kůra, formulace, přesný výraz, přesný význam, Příroda, význam slova, popis, wiki, slovo, heslo, definice, význam, co znamená, Příroda, termín

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Zemská kůra? resp. co přesně znamená slovo Zemská kůra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská kůra, odpověď na dotaz co je to Zemská kůra?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Absolvent? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zemská kůra v jiné sekci než Příroda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.