Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Co je to Úmoří? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Úmoří

Oblast zemské pevniny, z jejíhož povrchu stéká veškerá nahromaděná voda řekami postupně do jednoho moře či oceánu. Hranice jednotlivých pevninských úmoří přesně vymezují hřebeny hor na Zemi. Na zeměkouli existují úmoří patřící největším oceánům: Tichému, Atlantskému, Indickému a Severnímu ledovému oceánu.

Význam slova, termín, co je to Úmoří? Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice co je to Úmoří? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Úmoří je v kategorii Příroda

Klíčová slova: termín, přesný význam, význam pojmu, co znamená, wiki, slovo, pojem, Úmoří, co to je, vysvětlení, přesný výraz, Příroda, význam slova

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Úmoří? resp. co je to Úmoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmoří, odpověď na dotaz co je to Úmoří?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Rambo? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.