Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Co je to Úmoří? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Úmoří

Oblast zemské pevniny, z jejíhož povrchu stéká veškerá nahromaděná voda řekami postupně do jednoho moře či oceánu. Hranice jednotlivých pevninských úmoří přesně vymezují hřebeny hor na Zemi. Na zeměkouli existují úmoří patřící největším oceánům: Tichému, Atlantskému, Indickému a Severnímu ledovému oceánu.

Význam slova, termín, co je to Úmoří? Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Úmoří s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Úmoří se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: informace, slovník, význam pojmu, vysvětlení, termín, heslo, Úmoří, pojem, co to je, popis, Příroda, význam, wiki, definice, význam slova

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co to je Úmoří? resp. jaký je přesný význam slova Úmoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmoří, odpověď na dotaz co je to Úmoří?. Víte např. kdo to je Iluzionista? Znáte a víte kdo je Rambo? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Úmoří i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.