Co je to?
Odborný výraz, definice slova Plankton. Co znamená pojem Plankton z kategorie Příroda?

Co je to Plankton? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Plankton

Shluk mikroorganismů, který se pasivně vznáší prostředím se označuje jako plankton. Tyto mikroskopické organismy se pohybují díky mořskému proudu a turbulencím, nicméně někteří živočichové se po skončení jedné etapy života mohou z planktonu oddělit a fungovat samostatně. Mezi tyto živočichy patří medúza.
Plankton je základním prvkem v potravním řetězci a stává se potravou celé řady vodních živočichů. Podle složení rozlišujeme 3 druhy planktonu - fytoplankton, zooplankton, bakterioplankton. Existuje ještě jeden způsob dělení a to podle biotopu - hydroplankton, aeroplankton, kryoplankton.

Význam slova, termín, co je to Plankton? Odborný výraz, definice slova Plankton. Co znamená pojem Plankton z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Plankton sdílet s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Výraz Plankton je v kategorii Příroda

Klíčová slova: definice, význam pojmu, pojem, popis, formulace, co znamená, popis, vysvětlení, význam, přesný význam, přesný výraz, co to je, Plankton, slovo, synonymum

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Plankton? resp. co znamená slovo Plankton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Plankton, odpověď na dotaz co je to Plankton?. Víte např. kdo to je Leviatan? Znáte a víte kdo je Heretik? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Plankton v jiné sekci než Příroda. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?