Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ochechule. Co znamená pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Co to je Ochechule? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ochechule

Ochechule je vodní býložravý savec. Patří do dvou čeledí – v mořské vodě žijí dugongové, ve sladké vodě kapustňáci. Žijí v blízkosti pobřeží a živí se převážně řasami. Pro život ve vodě jsou ochechule dobře vybaveny, nemají nohy, pouze paže ve tvaru vesel, nemají ani srst, zato jsou vybaveny důkladnou vrstvou podkožního tuku.
Ochechule byly nazývány Sirénami, které se objevovaly ve vyprávěních námořníků. Jednalo se o mořské panny, které lákaly lodě do míst, kde pak ztroskotaly.

Význam slova, termín, co je to Ochechule? Odborný termín, výraz, slovo Ochechule. Co znamená pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Ochechule s přáteli a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Ochechule se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Ochechule, význam pojmu, Ochechule, Příroda, definice, přesný výraz, Příroda, pojem, co znamená, wiki, význam slova, synonymum, co to je, termín, slovo, přesný význam

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ochechule? resp. co přesně znamená slovo Ochechule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ochechule, odpověď na dotaz co je to Ochechule?. Víte např. kdo to je Filolog? Znáte a víte kdo je Violetta? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?