Co je to?
Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co to je Oáza? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Oáza

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.

Význam slova, termín, co je to Oáza? Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Oáza? se známými na sociálních sítích Twitter a Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Oáza je v sekci Příroda

Klíčová slova: formulace, definice, slovník, slovo, přesný výraz, přesný význam, co znamená, pojem, Oáza, termín, co to je, význam slova, informace, popis, Příroda, Oáza

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Oáza? resp. jaká je definice slova Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Jindřich Šídlo? Znáte a víte kdo je Chodec? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.