Co je to?
Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co to je Oáza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Oáza?

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.


Co je to Oáza? Význam slova, termín, Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Oáza s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Oáza patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: pojem, Příroda, informace, heslo, termín, formulace, význam, lexikon, odborné názvosloví, definice, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, wiki, popis, slovník, význam slova, definice pojmu


Pojem Oáza je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Oáza na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oáza ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Oáza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Oáza ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Oáza ve Wikipedii

Hledat heslo Oáza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Oáza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Oáza? resp. co se skrývá pod slovem Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Nela Boudová? Znáte a víte kdo je Sociolog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.