Co je to?
Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Co to je Oáza? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Oáza

Oáza je menší oblast v poušti, kde je zdroj vody a izolovaně roste vegetace. Toto označení používali již staří Egypťané a Řekové především pro místa v lybijské poušti, která mohli využít poutníci k odpočinku, osvěžení a doplnění zásob vody.
Oázy se nacházejí v místech s přirozeným pramenem vody nebo s artézskou studní. Rostou zde především různé druhy palem, olivovníky, fíkovníky a podobně. Ve větších oázách se pěstují také zemědělské plodiny. I v současnosti jsou oázy důležitými zastávkami pro karavany a strategickými body pouštních států.

Význam slova, termín, co je to Oáza? Definice výrazu Oáza. Co znamená odborný pojem Oáza z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Oáza doporučujeme sdílet s přáteli a kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Oáza se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: formulace, Příroda, termín, Oáza, heslo, definice, slovník, informace, význam pojmu, Oáza, přesný význam, pojem, Příroda, vysvětlení, co znamená, význam slova

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Oáza? resp. jaký je význam pojmu Oáza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oáza, odpověď na dotaz co je to Oáza?. Víte např. kdo to je Manažer? Znáte a víte kdo je Chodec? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Oáza hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.