Co je to?
Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Co je to Národní park? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Národní park?

Národní park označuje rozsáhlé chráněné území, na kterém se nacházejí ekosystémy nezasažené činností člověka nebo kde je jedinečná a přirozená krajina. Jako národní park bývají označovány oblasti nad 1000 ha a ochrana je zde preferována před dalšími činnostmi. Někdy bývají národní parky zřizovány i za účelem navrácení oblasti do původního stavu.
Národní parky slouží v určité míře i jako turistická centra. Mnohé národní parky jsou součástí světového přírodního dědictví UNESCO.

Význam slova, termín, co je to Národní park? Definice odborného termínu, slova Národní park. Co znamená pojem Národní park z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Národní park) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Národní park patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: popis, vysvětlení, co to je, informace, co znamená, formulace, pojem, význam slova, heslo, synonymum, význam, Příroda, Příroda, přesný výraz, význam pojmu, slovo

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Národní park? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Národní park? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Národní park, odpověď na dotaz co je to Národní park?. Víte např. kdo to je Velekněz? Znáte a víte kdo je Afrodita? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Národní park hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.