Co je to?
Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Co to je Meteorit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Meteorit

Meteorit (také meteoroid) označuje druh kosmického tělesa. Jedná se o menší útvar, který dopadá na povrch planety. Pro to, aby meteorit dopadl na povrch, musí být vytvořeny vhodné podmínky, jinak se meteorit v zemské atmosféře nejdříve roztaví a pak vypaří.
U velkých a těžkých meteoritů pohybujících se velkou rychlostí dopadne na zem alespoň část tělesa, podobně jako u meteoritů ze železa. V zemské atmosféře lze sledovat průlet meteoritu jako světlo, tento jev se označuje jako meteor.

Význam slova, termín, co je to Meteorit? Definice výrazu Meteorit. Co znamená odborný pojem Meteorit z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Meteorit se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Meteorit je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam slova, slovo, slovník, synonymum, Meteorit, co znamená, popis, heslo, informace, definice, Meteorit, Příroda, význam, přesný výraz, Příroda, formulace

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Meteorit? resp. co znamená Meteorit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorit, odpověď na dotaz co je to Meteorit?. Víte např. kdo to je Nindža? Znáte a víte kdo je Podnikatel? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?