Co je to?
Definice výrazu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Co to je Jezero? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Jezero?

Jezero je označení pro vodní nádrž, jejímž zdrojem vody je voda srážková, povrchová či podzemní. Tato vodní plocha není spojena s oceánem. Jezera tvoří necelá dvě procenta zemského povrchu.
Většina jezer je sladkovodní, několik obsahuje vodu slanou, odtud pochází přezdívka vnitrozemská moře. Jejich vznik může být přirozený nebo umělý. Jezery se zabývá vědní obor limnologie.

Význam slova, termín, co je to Jezero? Definice výrazu Jezero. Co znamená odborný pojem Jezero z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Jezero? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Jezero je v kategorii Příroda

Klíčová slova: termín, synonymum, slovník, pojem, vysvětlení, popis, heslo, přesný význam, význam, informace, Jezero, formulace, Příroda, co znamená, význam pojmu, význam slova

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Jezero? resp. jaký je význam pojmu Jezero? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jezero, odpověď na dotaz co je to Jezero?. Víte např. kdo to je Auditor? Znáte a víte kdo je Zdeněk Bakala? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jezero v jiné sekci než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.