Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Hornina?

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.

Význam slova, termín, co je to Hornina? Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Hornina? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Pojem Hornina je v sekci Příroda

Klíčová slova: význam slova, wiki, vysvětlení, informace, Příroda, přesný výraz, termín, co znamená, význam pojmu, Příroda, heslo, co to je, slovník, význam, pojem

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Hornina? resp. co je to Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Ješita? Znáte a víte kdo je Ježíš Kristus? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.