Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Hornina?

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.

Význam slova, termín, co je to Hornina? Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Hornina) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Hornina patří do sekce Příroda

Klíčová slova: informace, Hornina, termín, slovo, přesný výraz, pojem, vysvětlení, popis, synonymum, přesný význam, co to je, heslo, význam

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Hornina? resp. jaký je přesný význam slova Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Ješita? Znáte a víte kdo je Ježíš Kristus? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Příroda). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty, kromě krátkých citací je zakázáno kopírovat.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.