Co je to?
Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Co je to Hornina? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Hornina?

Hornina je název pro směs nerostů, i když může být pouze z jednoho minerálu. Z hornin je složena zemská kůra. Naprostá většina hornin je tvořena přibližně pouze třiceti minerály. Ty se pak nazývají horninotvorné. Jejich příkladem jsou křemen, různé druhy živců nebo slídy.
Věda o horninách se nazývá petrologie.

Význam slova, termín, co je to Hornina? Definice odborného termínu, slova Hornina. Co znamená pojem Hornina z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Hornina můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Hornina je v sekci Příroda

Klíčová slova: synonymum, pojem, vysvětlení, popis, slovník, informace, přesný výraz, Příroda, Hornina, co znamená, význam pojmu, přesný význam, význam slova, Hornina, co to je, wiki

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Hornina? resp. co znamená výraz Hornina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hornina, odpověď na dotaz co je to Hornina?. Víte např. kdo to je Přemysl Oráč? Znáte a víte kdo je Ridley Scott? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Hornina i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.