Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Co je to Fjord? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fjord?

Fjord je úzký záliv moře zařezávající se do pevniny. Fjordy vznikly v důsledku činnosti ledovců, protože to původně byla úzká údolí vytvořená postupujícími ledovci. Fjordy se nacházejí v horských oblastech a je pro ně charakteristické, že mají strmé stěny. S fjordy se v Evropě setkáme v Norsku nebo ve Finsku.

Význam slova, termín, co je to Fjord? Odborný výraz, definice slova Fjord. Co znamená pojem Fjord z kategorie Příroda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Fjord se známými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Fjord je v kategorii Příroda

Klíčová slova: heslo, co to je, popis, význam slova, slovo, termín, wiki, definice, význam pojmu, Fjord, přesný výraz, pojem, vysvětlení, formulace, přesný význam, synonymum

Ve Wikipedii se o heslu Fjord dozvíte následující

Fjord je pozůstatek po ledovcové činnosti v dobách ledových. Jedná se o dlouhý (občas desítky až stovky kilometrů) a úzký mořský záliv, který vzniká v hornatých oblastech v blízkosti moří a oceánů prohloubením říčních údolí vlivem tlaků postupujících ledovců. Fjordy jsou typické svými strmými svahy, které jsou ledovci často erodovány až pod mořskou úroveň, kde dno moře může dosahovat značných hloubek netypických pro šelfové oblasti. Tvar údolí se uvádí jako U. V některých případech se můžeme setkat s fjordy, které jsou ohraničeny oproti moři podmořským skalním svahem.

Definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Fjord? resp. jaká je definice termínu Fjord? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fjord, odpověď na dotaz co je to Fjord?. Víte např. kdo to je Vezír? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Fjord i v jiných kategoriích (než Příroda). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.