Co je to?
Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Co je to Biosféra? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Biosféra

Biosféra se též někdy nazývá živým obalem Země. Je to jednaz částí planety, kde se vyskytují nějaké formy života. Zahrnuje se do ní část atmosféry, skoro celá hydrosféra a povrch litosféry.
Termín byl poprvé použit roku 1875 geologem Eduardem Suessem. Počátek vzniku biosféry najdeme již u vzniku života na Zemi. Biosféra se dále dělí na ekosféru, noosféru a technosféru.

Význam slova, termín, co je to Biosféra? Výraz, termín, definice slova Biosféra. Co znamená odborný pojem Biosféra z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Definici slova Biosféra můžete sdílet s vašimi přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Heslo Biosféra se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, termín, wiki, popis, heslo, význam slova, Příroda, informace, slovník, definice, co znamená, synonymum, popis, význam, pojem

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Biosféra? resp. co to je Biosféra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biosféra, odpověď na dotaz co je to Biosféra?. Víte např. kdo to je Filuta? Znáte a víte kdo je Pokémon? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Biosféra i v jiných kategoriích (než Příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, výrazů, hesel a termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.