Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Co to je Biomasa? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Biomasa?

O biomase se hlavně v poslední době začalo hodně hovořit. Jedná se o souhrn látek, které tvoří těla všech organismů. Biomasa se využívá na energetické účely. Energie biomasy mají původ ve slunečním záření a fotosyntéze. Jde o obnovitelný zdroj energie, a proto se o něm hodně přemýšlí.
Celková hmotnost biomasy se většinou určuje vážením nebo odhadováním z objemu nebo délky těla. Energetická hodnota biomasy se stanovuje spálením v joulometru, nebo na základě proteinů, tuků a cukrů. Cílenou přípravou či výrobou z biomasy vznikne biopalivo.

Význam slova, termín, co je to Biomasa? Odborný termín, výraz, slovo Biomasa. Co znamená pojem Biomasa z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Biomasa? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Biomasa je v kategorii Příroda

Klíčová slova: co to je, Příroda, popis, pojem, termín, význam, vysvětlení, přesný význam, definice, Biomasa, formulace, wiki, Biomasa, heslo, přesný výraz, slovník

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Biomasa? resp. co znamená Biomasa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Biomasa, odpověď na dotaz co je to Biomasa?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Martin Přikryl? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Biomasa v jiné sekci než Příroda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.