Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Co je to Zpronevěra? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zpronevěra?

Zpronevěra je druh trestného činu, který spočívá v přisvojení si cizí věci nebo jiného majetku, který měl obviněný v opatrování, a ve způsobení škody na cizím majetku. Za zpronevěru může být provinilý potrestán více způsoby – odnětím svobody až na 15 let - podle výše škody, zákazem činnosti, peněžitým trestem nebo propadnutím majetku.
Škoda se stanovuje podle obvyklé ceny věci nebo nákladů, které by musely být vynaloženy na pořízení náhrady věci.

Význam slova, termín, co je to Zpronevěra? Odborný výraz, definice slova Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Zpronevěra patří do sekce Právo

Klíčová slova: termín, Zpronevěra, Právo, význam pojmu, co znamená, Právo, přesný výraz, pojem, synonymum, význam, slovo, slovník, co to je, formulace, informace, přesný význam

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zpronevěra? resp. co znamená výraz Zpronevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpronevěra, odpověď na dotaz co je to Zpronevěra?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Blbka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.