Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Co je to Zpronevěra? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Zpronevěra

Zpronevěra je druh trestného činu, který spočívá v přisvojení si cizí věci nebo jiného majetku, který měl obviněný v opatrování, a ve způsobení škody na cizím majetku. Za zpronevěru může být provinilý potrestán více způsoby – odnětím svobody až na 15 let - podle výše škody, zákazem činnosti, peněžitým trestem nebo propadnutím majetku.
Škoda se stanovuje podle obvyklé ceny věci nebo nákladů, které by musely být vynaloženy na pořízení náhrady věci.


Co je to Zpronevěra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zpronevěra sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zpronevěra patří do sekce Právo

Klíčová slova: popis, názvosloví, slovník, heslo, přesný výraz, co je to Zpronevěra?, lexikon, přesný význam, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, význam, slovo, význam slova, Právo, co znamená


Pojem Zpronevěra je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Zpronevěra zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zpronevěra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Zpronevěra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Zpronevěra ve Wikipedii

Najít heslo Zpronevěra ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Zpronevěra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Zpronevěra ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Zpronevěra například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zpronevěra? resp. co znamená výraz Zpronevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpronevěra, odpověď na dotaz co je to Zpronevěra?. Víte např. kdo to je Korektor? Znáte a víte kdo je Stalker? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.