Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Co je to Zpronevěra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zpronevěra?

Zpronevěra je druh trestného činu, který spočívá v přisvojení si cizí věci nebo jiného majetku, který měl obviněný v opatrování, a ve způsobení škody na cizím majetku. Za zpronevěru může být provinilý potrestán více způsoby – odnětím svobody až na 15 let - podle výše škody, zákazem činnosti, peněžitým trestem nebo propadnutím majetku.
Škoda se stanovuje podle obvyklé ceny věci nebo nákladů, které by musely být vynaloženy na pořízení náhrady věci.

Význam slova, termín, co je to Zpronevěra? Odborný výraz, definice slova Zpronevěra. Co znamená pojem Zpronevěra z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zpronevěra? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Zpronevěra je v kategorii Právo

Klíčová slova: informace, slovo, význam pojmu, wiki, přesný výraz, termín, Právo, přesný význam, synonymum, význam, vysvětlení, význam slova, Zpronevěra, Zpronevěra, formulace, definice

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Zpronevěra? resp. jaká je definice termínu Zpronevěra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zpronevěra, odpověď na dotaz co je to Zpronevěra?. Víte např. kdo to je Richard Brabec? Znáte a víte kdo je Blbka? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zpronevěra v jiné sekci než Právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.