Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Co je to Zelená karta? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Zelená karta

Cizí státní příslušníci musí v České republice získat zelenou kartu. Ta slouží jako povolení k dlouhodobému pobytu za účelem zaměstnání. Zelená karta usnadňuje přístup cizinců na český pracovní trh. Tito cizinci by měli mít kvalifikaci, po níž je v ČR poptávka. Zelená karta je určena pro cizince ze zemí mimo Evropskou unii.
Cizinec díky zelené kartě může pobývat na území České republiky a může pracovat na místě, na němž byla karta vydána. Existují tři typy zelených karet. Většinou se uděluje karta na 2-3 roky. U karty typu A a B lze její platnost prodlužovat o tři roky.

Význam slova, termín, co je to Zelená karta? Výraz, termín, definice slova Zelená karta. Co znamená odborný pojem Zelená karta z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Zelená karta můžete sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Zelená karta je v kategorii Právo

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, synonymum, slovník, Zelená karta, přesný význam, Zelená karta, co znamená, význam slova, formulace, termín, slovo, Právo, popis, informace, význam pojmu

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zelená karta? resp. jaký je přesný význam slova Zelená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zelená karta, odpověď na dotaz co je to Zelená karta?. Víte např. kdo to je Uprchlík? Znáte a víte kdo je Státní pojištěnec? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.