Co je to?
Definice výrazu Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Co to je Závazek? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Závazek

Závazek je obecně označení nějaké povinnosti. Pojem se užívá nejvíce v podnikové ekonomice, kdy jsou závazky důležitou části podnikových pasív. Jedná se o povinnost zaplatit jinému subjektu dohodnutou částku, jiné pojmenování může být dluh.
Závazky mohou být dlouhodobé nebo krátkodobé, obdobím pro rozdělení do těchto skupin bývá jeden rok. Závazky mají určenou splatnost a vznikají většinou na základě faktur.

Význam slova, termín, co je to Závazek? Definice výrazu Závazek. Co znamená odborný pojem Závazek z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Závazek? s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Závazek je v sekci Právo

Klíčová slova: význam slova, heslo, slovo, wiki, přesný výraz, informace, synonymum, definice, přesný význam, slovník, co to je, popis, Závazek, význam pojmu, Právo, termín

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Závazek? resp. jaký je význam pojmu Závazek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Závazek, odpověď na dotaz co je to Závazek?. Víte např. kdo to je Antonín Novotný? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.