Co je to?
Definice výrazu Vlastizrada. Co znamená odborný pojem Vlastizrada z kategorie Právo?

Co to je Vlastizrada? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vlastizrada

Vlastizrada je druh trestného činu, který je definován v trestním zákoníku. Může se jí dopustit občan České republiky, pokud se dostane do spojení s jiným státem nebo cizí osobou, která v cizím státě ovlivňuje politické dění. Tím dojde k trestnému činu označovanému jako trestný čin rozvracení republiky, teroru, teroristického útoku či sabotáže.
Vlastizrada je trestána odnětím svobody, výjimečným trestem a samozřejmě i propadnutím majetku.

Význam slova, termín, co je to Vlastizrada? Definice výrazu Vlastizrada. Co znamená odborný pojem Vlastizrada z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Vlastizrada můžete sdílet s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Vlastizrada je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam slova, přesný výraz, wiki, vysvětlení, Vlastizrada, synonymum, slovo, definice, heslo, co to je, přesný význam, informace, význam pojmu, co znamená, Právo, popis

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Vlastizrada? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vlastizrada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vlastizrada, odpověď na dotaz co je to Vlastizrada?. Víte např. kdo to je Seladon? Znáte a víte kdo je Kněžna Libuše? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.