Co je to?
Definice odborného termínu, slova Velezrada. Co znamená pojem Velezrada z kategorie Právo?

Co je to Velezrada? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Velezrada?

Velezrada je jedním z druhů zločinu. Jde o jednání občana proti vlastnímu státu. Dříve se takto označovalo jednání proti hodnotám státu, změny ústavy, pokusy o svržení vlády a další. V současné době je jako velezrada kvalifikován ústavní delikt spáchaný prezidentem. Termín je uveden i v Ústavě ČR.
Žalobu podává Senát Parlamentu ČR a prezident je pak stíhám před Ústavním soudem. Trestem je zbavení funkce a nemožnost znovu ji v budoucnu získat.

Význam slova, termín, co je to Velezrada? Definice odborného termínu, slova Velezrada. Co znamená pojem Velezrada z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Velezrada s kolegy na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Velezrada se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: význam pojmu, Právo, pojem, heslo, význam slova, co to je, formulace, termín, definice, informace, přesný výraz, Velezrada, Právo, význam, wiki, Velezrada

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Velezrada? resp. jaká je definice termínu Velezrada? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velezrada, odpověď na dotaz co je to Velezrada?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?