Co je to?
Definice odborného termínu, slova Trestní bezúhonnost. Co znamená pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Co je to Trestní bezúhonnost? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Trestní bezúhonnost

Trestní bezúhonnost je pojmenování lidské vlastnosti označující to, že osoba trestně bezúhonná nemá v minulosti žádné odsouzení za trestný čin, nedopustila se přestupků, žije řádným životem a zodpovědně plní své povinnosti. Někdy se pojem používá pouze k vyjádření skutečnosti, že se člověk nedopustil určitého druhu trestných činů nebo je nevykonal úmyslně. Dokázat svou bezúhonnost lze pomocí trestního rejstříku a výpisu z něj, je možné získat ji zpět po zahlazení odsouzení, které provádí pouze soud.
Trestní bezúhonnost je nutná při výkonu určitých povolání nebo výkonu některých činností, jako je působení v nadacích, oprávnění k provozování živnosti, vydání zbrojního průkazu a podobně. Vykázat se jí musí i určité profese, například učitel, policista, advokát a jiné.

Význam slova, termín, co je to Trestní bezúhonnost? Definice odborného termínu, slova Trestní bezúhonnost. Co znamená pojem Trestní bezúhonnost z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Trestní bezúhonnost doporučujeme sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Trestní bezúhonnost se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: termín, přesný význam, formulace, význam slova, Právo, wiki, popis, co to je, pojem, heslo, Trestní bezúhonnost, informace, synonymum, definice, význam, přesný výraz

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Trestní bezúhonnost? resp. jaký je význam pojmu Trestní bezúhonnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trestní bezúhonnost, odpověď na dotaz co je to Trestní bezúhonnost?. Víte např. kdo to je Broker? Znáte a víte kdo je Mikejepan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.