Co je to?
Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Co je to Terorismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Terorismus?

Terorismus je označení pro používání násilí, jehož účelem je vzbudit v protivnících pocity strachu a prosadit tak své cíle. Může jít také o vyhrožování násilím. Terorismus je zaměřen převážně na civilní obyvatelstvo. Používány jsou různé metody nátlaku, např. bomby, únosy, vydírání a další násilné způsoby, které vzbuzují atmosféru nejistoty, strachu.
Teroristé chtějí získat publicitu a dostat se tak do povědomí veřejnosti. Proto se většinou k útokům hlásí. Tyto způsoby projevu jsou typické pro ultrazaměřené skupiny, rasisty, náboženská hnutí. Nejčastěji se pojem používá ve spojení s náboženskými extremisty, především islamisty.

Význam slova, termín, co je to Terorismus? Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Terorismus je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, formulace, vysvětlení, informace, popis, pojem, definice, co to je, slovník, synonymum, Terorismus, význam slova, přesný význam, termín, heslo

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Terorismus? resp. co se skrývá pod slovem Terorismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terorismus, odpověď na dotaz co je to Terorismus?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.