Co je to?
Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Co je to Terorismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Terorismus?

Terorismus je označení pro používání násilí, jehož účelem je vzbudit v protivnících pocity strachu a prosadit tak své cíle. Může jít také o vyhrožování násilím. Terorismus je zaměřen převážně na civilní obyvatelstvo. Používány jsou různé metody nátlaku, např. bomby, únosy, vydírání a další násilné způsoby, které vzbuzují atmosféru nejistoty, strachu.
Teroristé chtějí získat publicitu a dostat se tak do povědomí veřejnosti. Proto se většinou k útokům hlásí. Tyto způsoby projevu jsou typické pro ultrazaměřené skupiny, rasisty, náboženská hnutí. Nejčastěji se pojem používá ve spojení s náboženskými extremisty, především islamisty.

Význam slova, termín, co je to Terorismus? Definice odborného termínu, slova Terorismus. Co znamená pojem Terorismus z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Terorismus sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Terorismus patří do sekce Právo

Klíčová slova: význam, Terorismus, wiki, význam pojmu, přesný význam, co znamená, informace, definice, Právo, slovník, vysvětlení, termín, formulace, slovo, synonymum, pojem

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Terorismus? resp. co to je Terorismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Terorismus, odpověď na dotaz co je to Terorismus?. Víte např. kdo to je Padlý anděl? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Terorismus hledat i v jiných kategoriích (než Právo) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.