Co je to?
Definice výrazu, termínu Subsumpce. Co znamená odborný pojem Subsumpce z kategorie Právo?

Co je to Subsumpce? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Subsumpce

Subsumpce znamená podřazení konkrétního skutku pod odpovídající právní normu. Pojem subsumpce spadá do oblasti práva a je to jeden z předpokladů toho, že určitý případ bude příslušným orgánem správně posouzen.
Vybraná právní norma, čili zákonná skutková podstata, musí odpovídat tomu, co se stalo a co bylo možno prokázat. Tato skutková podstata pak určuje správnou aplikaci právní normy v praxi a také správnost konečného rozhodnutí.

Význam slova, termín, co je to Subsumpce? Definice výrazu, termínu Subsumpce. Co znamená odborný pojem Subsumpce z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Subsumpce? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Subsumpce je v kategorii Právo

Klíčová slova: wiki, co znamená, informace, vysvětlení, co to je, význam pojmu, Právo, Subsumpce, slovo, význam, definice, slovník, Subsumpce, přesný význam, heslo, pojem

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Subsumpce? resp. jaká je definice slova Subsumpce? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Subsumpce, odpověď na dotaz co je to Subsumpce?. Víte např. kdo to je Uma Thurman? Znáte a víte kdo je Příživník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte Ivana Trojana, Ondřeje Vetchého nebo Jana Krause? Více o těchto hercích zjistíte na webových stránkách s výstižným názvem Kdo je to?