Co je to?
Výraz, termín, definice slova Statutární orgán. Co znamená odborný pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Co je to Statutární orgán? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Statutární orgán

Statutární orgán je označení pro osoby, které mají oprávnění k jednání ve jménu právnické osoby, například za různé spolky či sdružení. Může se jednat o jednu nebo více osob.
Pravomoci statutárního orgánu, jeho složení, ustanovení a zodpovědnost jsou definovány v občanském zákoníku, dále v zákoně o obchodních korporacích. Zakotveny jsou ve smlouvě a stanovách.

Význam slova, termín, co je to Statutární orgán? Výraz, termín, definice slova Statutární orgán. Co znamená odborný pojem Statutární orgán z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Statutární orgán sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Statutární orgán patří do sekce Právo

Klíčová slova: heslo, definice, přesný výraz, informace, formulace, pojem, slovo, vysvětlení, termín, význam pojmu, wiki, přesný význam, popis, synonymum, Právo, co znamená

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Statutární orgán? resp. jaký je význam pojmu Statutární orgán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Statutární orgán, odpověď na dotaz co je to Statutární orgán?. Víte např. kdo to je Bolek a Lolek? Znáte a víte kdo je Kulak? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.