Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Stanné právo. Co znamená pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Co to je Stanné právo? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Stanné právo?

Stanné právo je termín z oblasti trestního práva. Jedná se o výjimečné opatření státu, kdy lze mimořádně omezit některá z občanských práv. Může jít o situace jako je živelná pohroma, válečný stav, různé nepokoje a ohrožení. Stanné právo má zabránit narůstání společensky nebezpečných poměrů odstrašením pachatelů takových činů.
V době stanného práva se urychluje a výrazně zjednodušuje proces trestního řízení a udělené tresty jsou mnohem přísnější, často je využíván trest smrti.

Význam slova, termín, co je to Stanné právo? Odborný termín, výraz, slovo Stanné právo. Co znamená pojem Stanné právo z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Stanné právo se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, formulace, co to je, informace, termín, definice, synonymum, Právo, význam slova, slovo, význam pojmu, vysvětlení, wiki, význam, pojem, co znamená

Co znamená pojem Stanné právo? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Stanné právo je mimořádné opatření státní moci v oblasti trestního práva, kdy se ve výjimečných případech (válka, občanské nepokoje, živelní pohroma) omezí některá občanská práva s cílem odstrašit od páchání některých zločinů, které jsou za dané situace vysoce společensky nebezpečné a které se ve významné míře rozmáhají. Tohoto odstrašujícího účinku se dosahuje urychleným a zjednodušeným procesem trestního řízení a výrazně zpřísněnými tresty, zpravidla trestem smrti. Řízení provádí stanný soud.

Text pochází z webového projektu Wikipedia.cz

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Stanné právo? resp. co se skrývá pod slovem Stanné právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stanné právo, odpověď na dotaz co je to Stanné právo?. Víte např. kdo to je Láda Hruška? Znáte a víte kdo je Iluminát? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..