Co je to?
Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Co je to Služebnost? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Služebnost

Služebnost je pojem, upřesňující vztahy a práva mezi vlastníkem věci a tzv. oprávněným. Jedná se o případy, kdy má vlastník zůstat pasivní ke konání oprávněného. Musí tedy tolerovat vymezené činnosti oprávněného, které služebnost definuje.
Podle nového občanského zákoníku se jedná například o okapy, svod dešťové vody, stezku, cestu, pastvu, byt a podobně. Bez povinnosti služebnosti by vlastník uvedené jednání trpět nemusel.

Význam slova, termín, co je to Služebnost? Odborný výraz, definice slova Služebnost. Co znamená pojem Služebnost z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Služebnost se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: popis, význam slova, definice, co znamená, vysvětlení, heslo, synonymum, slovník, Služebnost, přesný výraz, informace, pojem, Služebnost, termín, význam, slovo

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Služebnost? resp. jaký je význam pojmu Služebnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Služebnost, odpověď na dotaz co je to Služebnost?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Hana Holišová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Služebnost hledat i v jiných kategoriích (než Právo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.