Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Co je to Samospráva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Samospráva

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.

Význam slova, termín, co je to Samospráva? Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Samospráva) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Samospráva patří do kategorie Právo

Klíčová slova: Právo, Právo, co znamená, Samospráva, co to je, slovo, význam, formulace, wiki, heslo, Samospráva, přesný význam, synonymum, význam pojmu, definice, pojem

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Samospráva? resp. jaký je význam slova Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Ilona Csáková? Znáte a víte kdo je Shakira? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.