Co je to?
Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Co je to Samospráva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Samospráva?

Samospráva je název pro veřejnou správu vykonávanou jinou institucí, než je stát. Samospráva působí nezávisle na státu, ten však vytváří podmínky pro její fungování a samospráva bez něj nemůže existovat.
Stát jako držitel státní moci se jejím vytvořením sám omezuje, ovšem do samosprávy zasahuje v případě mocenských rozhodnutí a také tvorbou zákonů a jejich ochranou.

Význam slova, termín, co je to Samospráva? Odborný výraz, definice slova Samospráva. Co znamená pojem Samospráva z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Samospráva se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: vysvětlení, význam, definice, slovník, význam pojmu, informace, heslo, co to je, slovo, termín, přesný význam, wiki, pojem, Samospráva, synonymum, význam slova

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Samospráva? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Samospráva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Samospráva, odpověď na dotaz co je to Samospráva?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Shakira? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.