Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Co je to Ratifikace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ratifikace

Ratifikace znamená závazné potvrzení platnosti nějakého dokumentu, většinou jde o smlouvu zásadní důležitosti. Používá se často u mezinárodních smluv, ale i u soukromých dokumentů. Zde se jedná o potvrzení dokumentu, který připravil agent a musí ho potvrdit ještě statutární zástupce.
V ČR vyslovuje souhlas s ratifikací Parlament ČR a smlouvu podepisuje prezident republiky. K ratifikaci může proběhnout i referendum.

Význam slova, termín, co je to Ratifikace? Definice odborného termínu, slova Ratifikace. Co znamená pojem Ratifikace z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ratifikace s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Ratifikace je v kategorii Právo

Klíčová slova: význam pojmu, význam, termín, přesný význam, heslo, slovo, vysvětlení, definice, pojem, slovník, Právo, synonymum, co znamená, formulace, Ratifikace, význam slova

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Ratifikace? resp. co označuje slovo Ratifikace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ratifikace, odpověď na dotaz co je to Ratifikace?. Víte např. kdo to je Miroslav Mareš? Znáte a víte kdo je Sériový vrah? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Ratifikace i v jiných kategoriích (než Právo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.