Co je to?
Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Co to je Prokura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Prokura?

Prokura je pojem používaný především v obchodním právu. V obchodním zákoníku je jako prokura označována speciální forma plné moci. Tou majitel podniku zplnomocňuje prokuristu k veškerému jednání, ke kterému se jinak vyžadují zvláštní plné moci. Je účinná okamžikem udělení.
Prokuru uděluje pouze podnikatel, který je zapsán v obchodním rejstříku. Nezaniká smrtí podnikatele, ale v té dob jsou omezeny určité úkony.

Význam slova, termín, co je to Prokura? Definice výrazu Prokura. Co znamená odborný pojem Prokura z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Prokura patří do kategorie Právo

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, Prokura, informace, heslo, synonymum, význam pojmu, termín, pojem, wiki, co to je, slovo, význam, Prokura, Právo, přesný výraz

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Prokura? resp. co označuje slovo Prokura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prokura, odpověď na dotaz co je to Prokura?. Víte např. kdo to je Gabriela Koukalová? Znáte a víte kdo je Homofob? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.