Co je to?
Definice odborného termínu, slova Precedent. Co znamená pojem Precedent z kategorie Právo?

Co je to Precedent? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Precedent?

Precedent neboli precedens je pojem pocházející z latiny a označující něco dřívějšího nebo podobného, v právní nauce podobný dřívější případ, na jehož základě se odehrává pozdější rozhodnutí. Taková rozhodnutí náleží soudu, popřípadě správnímu orgánu.
Precedent musí být prvotním rozhodnutím ve věci, podle něj se pak soudí i další případy. Jedná se o závazný formální právní přístup, uznávaný i v mezinárodním právu.

Význam slova, termín, co je to Precedent? Definice odborného termínu, slova Precedent. Co znamená pojem Precedent z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Precedent sdílejte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Heslo Precedent je v kategorii Právo

Klíčová slova: synonymum, definice, slovník, Právo, Precedent, Precedent, co to je, přesný význam, popis, vysvětlení, význam slova, Právo, heslo, termín, význam pojmu, pojem

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Precedent? resp. co označuje slovo Precedent? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Precedent, odpověď na dotaz co je to Precedent?. Víte např. kdo to je Lazebník? Znáte a víte kdo je Harrison Ford? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.