Co je to?
Definice odborného termínu, slova Právo. Co znamená pojem Právo z kategorie Právo?

Co je to Právo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Právo

Právo je vyjadřováno jako jakási norma, která definuje, co vše si můžeme v životě dovolit. Právo je tvořeno souborem právních norem, jde o příkazy, zákazy nebo dovolení.
Každý stát má svoje práva, která jsou v dané zemi nastolena. Právo je v průběhu společenského vývoje nejrůznějšími způsoby upravováno. Každý člověk musí znát svoje právo, neznalost zákona v případných jeho činnosti s rozporem příslušné právní normy, potencionálního viníka neomlouvá. Problémovými řešeními v oblasti práva se zabývají soudy.

Význam slova, termín, co je to Právo? Definice odborného termínu, slova Právo. Co znamená pojem Právo z kategorie Právo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Právo sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pojem Právo je v kategorii Právo

Klíčová slova: popis, pojem, přesný význam, Právo, co to je, definice, slovo, význam, Právo, wiki, vysvětlení, Právo, slovník, význam slova, termín, synonymum

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Právo? resp. co znamená Právo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právo, odpověď na dotaz co je to Právo?. Víte např. kdo to je Petra Janů? Znáte a víte kdo je Lapiduch? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.