Co je to?
Definice výrazu, termínu Právní úkon. Co znamená odborný pojem Právní úkon z kategorie Právo?

Co je to Právní úkon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Právní úkon?

Právní úkon označují naše zákony jako určité chování, projev lidské vůle, při kterém vznikají některá práva nebo povinnosti. Musí se jednat o vědomé jednání, které se uskutečňuje z vlastní vůle. Může se jednat o různé podoby a formy jednání.
Právní úkon může být proveden písemně, pak je vyžadován vlastnoruční podpis, ústní, u kterého však není zaručena právní jistota, a právní úkon, provedený jinou formou. Může to být například gesto nebo odmítnutí, ze kterého jasně vyplývá vůle jednajícího.

Význam slova, termín, co je to Právní úkon? Definice výrazu, termínu Právní úkon. Co znamená odborný pojem Právní úkon z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Právní úkon? Potom se o definici podělte s přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Právní úkon se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, Právo, heslo, formulace, Právní úkon, přesný výraz, co znamená, definice, význam, wiki, synonymum, co to je, Právo, slovo

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Právní úkon? resp. co znamená slovo Právní úkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Právní úkon, odpověď na dotaz co je to Právní úkon?. Víte např. kdo to je Jaroslav Foldyna? Znáte a víte kdo je Lubomír Zaorálek? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.