Co je to?
Definice výrazu Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Co to je Pracovní úraz? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Pracovní úraz

Pracovní úraz označuje úraz, při kterém došlo k poškození zdraví nebo smrti zaměstnance v pracovním procesu nebo v přímé souvislosti s ním. K pracovnímu úrazu dochází nezávisle na vůli postiženého zaměstnance takovým působení vnějších vlivů, které je náhlé, krátkodobé a násilné. Pracovní úraz nezahrnuje dobu cesty do zaměstnání a nazpátek.
Pracovní úraz je buď smrtelný nebo označovaný jako ostatní – s pracovní neschopností, hospitalizací nebo bez pracovní neschopnosti. Pracovní úrazy musí být evidovány.

Význam slova, termín, co je to Pracovní úraz? Definice výrazu Pracovní úraz. Co znamená odborný pojem Pracovní úraz z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pracovní úraz sdílet s přáteli a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Pracovní úraz patří do sekce Právo

Klíčová slova: heslo, slovník, význam pojmu, Právo, přesný výraz, definice, Pracovní úraz, Pracovní úraz, co znamená, přesný význam, formulace, popis, význam, termín, význam slova, pojem

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pracovní úraz? resp. co znamená slovo Pracovní úraz? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní úraz, odpověď na dotaz co je to Pracovní úraz?. Víte např. kdo to je Radůza? Znáte a víte kdo je Artemis? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.