Co je to?
Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Osoba blízká?

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.

Význam slova, termín, co je to Osoba blízká? Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Osoba blízká sdílejte s vašimi kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Termín Osoba blízká je v kategorii Právo

Klíčová slova: Právo, synonymum, pojem, informace, co to je, Právo, co znamená, přesný význam, přesný výraz, význam slova, heslo, slovník, wiki, definice, popis, slovo

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Osoba blízká? resp. co znamená Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Anna K? Znáte a víte kdo je Ondřej Hejma? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Osoba blízká i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.