Co je to?
Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Co je to Osoba blízká? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Osoba blízká?

Osoba blízká je český právní pojem. Jedná se o osoby, které je možno využít pro účely práva – veřejného i soukromého. Osobou blízkou mohou být přímí příbuzní, dále manželé a také registrovaní partneři. Takto lze označit i další osoby, které by byl dotčené újmou druhého člověka tak, jako by se jednalo o ně samé, nebo právnické osoby.
Tento pojem lze nalézt v řadě zákonů, přesnou a podrobnější definici lze nalézt v občanském zákoníku.

Význam slova, termín, co je to Osoba blízká? Definice výrazu, termínu Osoba blízká. Co znamená odborný pojem Osoba blízká z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Osoba blízká? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Výraz Osoba blízká se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: Osoba blízká, význam pojmu, formulace, přesný význam, informace, vysvětlení, slovník, slovo, definice, Právo, co znamená, význam slova, co to je, význam, heslo, pojem

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Osoba blízká? resp. co označuje slovo Osoba blízká? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Osoba blízká, odpověď na dotaz co je to Osoba blízká?. Víte např. kdo to je Pavel Rychetský? Znáte a víte kdo je Ondřej Hejma? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Právo). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.